Cabinet stomatologic modern deschis în comuna Grindu

Comuna Grindu face pași siguri spre modernizare. Sătenii au de acum un cabinet stomatologic chiar în localitate. Acesta funcționează în clădirea grădiniței , este dotat cu aparatură modernă și pregătit să ofere servicii de calitate. Înainte de deschidere , potrivit tradiției, cabinetul medical a fost sfințit , un gest de respect și speranță pentru un început cu folos.

Medicul care va avea grijă de zâmbetele locuitorilor din Grindu este o tânără, fiică a satului , care a ales să revină acasă pentru a sprijini comunitatea în care a crescut.

Investiția, care este una privată, s-a bucurat de sprijinul autorităților locale, dornice să aducă servicii medicale mai aproape de oameni.

Localnicii din Grindu au primit cu mare bucurie vestea deschiderii cabinetului stomatologic la ei în localitate. Până acum, oamenii erau nevoiți să parcurgă zeci de kilometri până la Urziceni, Slobozia și chiar București pentru o simplă consultație. De astăzi, tratamentele stomatologice sunt mai aproape ca oricând, moderne, accesibile și sigure.

Cabinetul stomatologic va funcționa atât în timpul săptămânii , cât și în weekend, pentru ca fiecare sătean să poată beneficia de tratamente și intervenții atunci când are nevoie.

Administratie, Eveniment, Stiri