La organizația PSD Amara au avut loc alegeri interne pentru funcția de președinte al organizației locale. Singurul candidat a fost Valentin Moraru, primarul în funcție al orașului Amara, care și-a prezentat viziunea și obiectivele în fața membrilor prezenți. El va conduce organizația pentru următorii 4 ani.
Peste 200 de persoane au participat la eveniment , alaturi de reprezentanți ai conducerii PSD Ialomița, care au transmis mesaje de susținere și au subliniat importanța consolidaării organizațiilor locale în perspectiva activităților politice viitoare
Participanții au apreciat mobilizarea și interesul crescut pentru viața internă a organizației.
După 2 ani în care interimatul organizației PSD Amara a fost asigurat de Alin Potinche, filiala are în sfârșit un președinte ales. Momentul marchează încheierea unei perioada de tranziție și începutul unui nou capitol pentu organizatia locală.
